Bombka :)

Dziś bardzo szybko, ale emocji tyle, że nie umiem ich powstrzymać 🙂

Właśnie wróciliśmy z XII Parady Mikołajów organizowanej w naszym mieście. Muzyka, niezliczona liczba św. Mikołajów, słodycze, motocykle, przeróżne pojazdy, konie, i cała masa rozbawionych dzieciaków – musieliśmy być tam i my.

Robal i ja – zwyczajnie, jako widzowie tego wesołego wydarzenia. Atopek pierwszy raz miał okazję brać czynny udział w paradzie. Dumny, z poważną miną, w mikołajkowym stroju, jechał razem z Tatą w korowodzie motocykli. Skala zadowolenia  – powyżej wszelkich limitów 🙂

W tym roku, w zamian za udekorowaną bombkę Mikołaje i Mikołajki rozdawali czekolady. My też przygotowaliśmy swoją.

Pragnę się pochwalić naszą wspólną, rodzinną pracą zespołową. Każdy włożył odrobinę siebie w przygotowanie tej niecodziennej  ozdoby choinkowej. Nawet Robal, choć on głównie próbował podjadać materiały 🙂

bombka

Do jej przygotowania potrzebne nam były:

  • styropianowa bombka
  • zawieszka ze starej bomki
  • farbki (u nas pozostałości farb akrylowych do ścian)
  • makaron gwiazdki – przysmak Robala 😉
  • klej (wikol)
  • srebrny, złoty i bezbarwny lakier w sprayu
  • brokat (z sylwestrowej kosmetyczki mamy)

Gwiazdki pomalowaliśmy złotym i srebrnym lakierem i zostawiliśmy do wyschnięcia. Bombkę pomalowaliśmy na kolor czerwony i zielony i również zostawiliśmy do wychnięcia. Miejsca łączenia kolorów zostały posmarowane wikolem i obtoczone w makaronowych gwiazdkach. Całość polakierowana a lakierem bezbarwnym i obsypana brokatem. Potem, musiała już tylko wyschnąć.

Brokat i gwiazdki rozniosły się po całym domu, ale w końcu święta tuż, tuż. Najważniejsze, że wszyscy się przy tym bawiliśmy, a i otrzymana czekolada też się liczy.

Życzę i Wam udanej zabawy razem z dzieciakami – w Mikołajki i na co dzień 🙂

mikołajek